مهندس مجید اسکندری مدیرعامل هلدینگ راهیان سهام با قدردانی از زحمات و حمایت‌های دکتر سعدمحمدی مدیرعامل شرکت مس در تحقق برنامه‌های سال گذشته این هلدینگ و سودآوری شرکت‌های تابعه گفت: این هلدینگ در ابتدای سال مالی 1397 با هدف ایجاد یک هلدینگ تخصصی معدنی و ساختمانی و به‌منظور ایجاد هم‌افزایی بیشتر در مجموعه شرکت‌های سرمایه‌گذاری مس سرچشمه که به‌صورت پراکنده فعالیت‌های مذکور را انجام می‌دادند تأسیس شد.
وی تصریح کرد: همچنین به‌منظور ایجاد یک هلدینگ تخصصی که از بنیه مالی قوی و پایدار برخوردار بوده و نیز به‌منظور عرضه بخشی از سهام این هلدینگ در بازار فرابورس ایران یا مجموعه کارکنان شرکت ملی صنایع مس ایران و شرکت‌های تابعه با سرمایه مبلغ 4000 میلیارد ریال، تأسیس شد.
مدیرعامل هلدینگ راهیان سهام درباره مهمترین اقدامات این هلدینگ در سال گذشته گفت: در سال گذشته در راستای شکل‌گیری این هلدینگ سهام برخی از شرکت‌های تابعه شرکت سرمایه‌گذاری به هلدینگ راهیان سهام منتقل شد.
اسکندری با تأکید بر اینکه تمام برنامه‌ریزی‌ها در سال گذشته بر سودآوری شرکت‌های تابعه متمرکزشده بود گفت: کلیه شرکت‌های فرعی نسبت به سال مالی قبل خود حداکثر از افزایش سود 30 درصدی برخوردار باشند که به‌تبع آن سود هلدینگ راهیان سهام نیز از رشد قابل‌ملاحظه‌ای برخوردار شد که به حمدالله این امر با سودآوری بسیار مناسب شرکت‌های فرعی و شرکت اصلی در سال 1398 محقق شد
مدیرعامل هلدینگ راهیان سهام با بیان اینکه یکی از اصلی‌ترین اهداف تأسیس این شرکت، ایجاد هلدینگ تخصصی معدنی و ساختمانی بود گفت: این شرکت قصد دارد پس از سه سال فعالیت در عملیات معدنی مجموعه شرکت مس و همچنین با توجه به شرایط مناسب صنعت ساختمان، در این صنعت نیز از طریق شرکت ساختمانی عمران گستران آذین کویر، پروژه‌های ساختمانی خود را نیز گسترش دهد.
وی افزود: همچنین یکی از برنامه‌های اصلی این شرکت تأسیس و راه‌اندازی کارخانه‌های صنعتی و تولیدی موردنیاز شرکت مس به‌ویژه در مجتمع مس سرچشمه و به تبع آن در سایر مجتمع‌های شرکت مس است.
به گفته اسکندری با راه‌اندازی این شرکت‌ها نیروی کار مناسب نیز از شهرهای محل احداث، جذب و مشغول به کار خواهند شد. قدم بعدی در رابطه با این شرکت، سرمایه‌گذاری در صنایع جانبی یا پایین‌دستی و مرتبط با مجموعه شرکت ملی صنایع مس ایران می‌باشد که….
ادامه خبر را در سایت مس منطقه آذربایجان بخوانید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *