مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران ضمن تاکید بر ضرورت نگاه توسعه ای در شرکت ها، چابک‌سازی در روند اجرای پروژه های توسعه ای و همکاری موثر دیگر شرکت ها در تسریع و تسهیل اجرای پروژه ها، با استقبال از برخی از طرح ها و ساختار ایجاد شده در شرکت سرمایه گذاری مس سرچشمه، خواستار اشتراک گذاری آن ها با سایر مجموعه‌ها شد.

به گزارش مرکز روابط عمومی شرکت سرمایه گذاری مس سرچشمه، جلسه دیدار مدیرعامل، اعضاء هیات مدیره و معاونین شرکت سرمایه گذاری مس سرچشمه با مدیر عامل شرکت ملی صنایع مس ایران بعداز ظهر چهاشنبه (12 اردیبهشت ماه) در شرکت ملی صنایع مس ایران برگزار شد.

در این جلسه شرکت سرمایه گذاری مس سرچشمه ضمن تشریح ماموریت‌ها و برنامه های اجرا شده طی 2 سال اخیر، گزارشی درخصوص اهم اقدامات صورت گرفته و برنامه های و پروژه های توسعه ای در دست اقدام ارائه شد.

مهندس عابدی نژاد مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری مس سرچشمه، در این جلسه با تاکید بر دستاوردهای حاصل شده در 2 سال گذشته و بهبود عملکرد شرکت های فرعی به ایجاد ظرفیت های جدید در شرکت در حوزه اکتشاف، بازار سرمایه،  فناور و دانش بنیان و مهندسی پرداخت و گفت: ایجاد زیرساخت لازم و تامین سرمایه انسانی متخصص در حوزه های مذکور، شرکت سرمایه گذاری را به یکی از شرکت های توانمند کشور در این حوزه ها  کرده است که توانایی رقابت با شرکت های بنام و معتبر ملی را دارد.

طبق توضیحات مهندس عابدی نژاد، تمرکز بر برنامه های توسعه ای با نگاه ملی و تاکید بر تکمیل زنجیره و توسعه فعالیت ها در صنایع پایین دستی مس به منظور ایجاد ارزش افزوده، اشتغالزایی و خلق ثروت همواره مورد تاکید این شرکت بوده است و در کنار ظرفیت ایجاد شده درر هلدینگ، با ایجاد کمیته های تخصصی و بهره مندی از ظرفیت نخبگان، صاحبنظران و متخصصان خارج از مجموعه ، بستری مطمئن و امن برای انجام فعالیت های شرکت ایجاد شده است وعلاوه بر آن بر تسریع در روند پروژه نیز تاثیر مثبت دارد.

دکتر مدرس خیابانی، مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران نیز در این جلسه با تایید نگاه و راهبردهای توسعه‌ای در شرکت‌ها، آن را لازمه رفع مشکلات اقتصادی کشور عنوان کرد و افزود: ظرفیت‌هایی که در شرکت سرمایه گذاری مس سرچشمه وجود دارد فرصت بزرگ و مناسبی است که کمتر بنگاه و شرکتی از آن برخوردار است و باید از این ظرفیت به خوبی استفاده شود.

دکتر مدرس خیابانی همچنین با اشاره به اهمیت برنامه ریزی و توسعه فعالیت در صنایع پایین دستی مس، خواستار چابک‌سازی در روند اجرای پروژه ها و برنامه های توسعه ای و همکاری و تعامل موثر دیگر شرکت ها در تسریع و تسهیل اجرای پروژه ها شد و تصریح کرد: راهبرد شرکت ملی صنایع مس ایران در خصوص پروژه های توسعه ای بویژه در صنایع پایین دستی، راهبرد حمایتی است و شرکت سرمایه گذاری مس سرچشمه میتواند از ظرفیت ها و بسترهای موجود در شرکت ملی صنایع مس ایران استفاده کند. 

وی همچنین با استقبال از برخی از طرح ها و ساختار ایجاد شده در شرکت سرمایه گذاری مس سرچشمه، خواستار اشتراک گذاری آن ها با سایر مجموعه‌ها شد.

در بخش دیگر این جلسه نیز به گزارشی از چالش ها و نیازهای موجود ارائه و راه کارهایی جهت رفع آن ها پیشنهاد و مطرح شد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *